Kontakt

Oblastní charita Uherský Brod
Mariánské nám.13, 688 01 Uherský Brod
IČO: 48489336  -   DIČ: CZ48489336
Číslo účtu: 1540093329/0800
Tel:  572 630 648 (sekretariát)
Fax: 572 631 128
reditel@uhbrod.charita.cz

Finančně nás podporují

Zlínský kraj

Město Uherský Brod
 

Přeprava vozíčkářů

Spolupracujeme

Aktuality

Naše služby » Aktuality

Medailonek: Paní Anna Honová

13.05.2013Zobrazeno: 761xTiskPublikoval: Vít Kadlčík
V pátek 19.4.2013 se nás v sále ZUŠ sešlo více jak účinkujících, tak posluchačů. Medailonek pojednával o paní Anně Honové, čestné občance města (za celoživotní přínos v boji za svobodu a demokracii), vyznamenané státním vyznamenáním – medailí Za zásluhy o stát prezidentem V. Klausem r. 2007 za její přínos pro společnost a odvahu v boji proti totalitě.
 
Na úvod vystoupily žákyně I. ZŠ na Mariánském náměstí pod vedením paní Mgr. Jitky Hudečkové v pásmu „Příběhy bezpráví – z místa, kde žijeme.“ Tento celostátní projekt, který v rámci programu Jeden svět na školách, pořádá společnost Člověk v tísni. Projekt vznikl jako reakce na často nekvalitní a nedostatečnou výuku moderních dějin na základních a středních školách. Je zaměřen na setkávání mladých lidí s těmi pamětníky z místa bydliště, jejichž život ovlivnila zvůle komunistického režimu. Studentské týmy zaznamenávaly výpovědi těchto lidí, zpracovaly je spolu s vyhledanými fotografiemi a dobovými záznamy do audiovizuálního programu. A právě ten o paní Honové, vytvořený žáky tehdy 7. třídy, jsme shlédli.
 
A potom začala mluvit sama paní Honová! Je zbytečné na tomto místě znovu vypisovat, o čem všem nám povídala – můžete si přečíst na uvedených odkazech. Ale určitě není zbytečné o „nedávné historii“ znovu a opakovaně mluvit, přestože nebo právě proto, že jde o historii osobní. Jak řekla paní Honová na závěr svého medailonku, je pro ni odměnou, když studenti po besedě přijdou a řeknou, že oni volit komunisty rozhodně nebudou…
 
Ze stránek I. ZŠ:
 
Dále:

Navštivte nás

Reklama

Spolupracujeme

 

 

(c) Copyright 2008 Oblastní charita Uherský Brod

Redakční systémy Smart Soft